صفحه ها
دسته
دانلود
وبلاگ دوستان
پیوندها
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 422289
تعداد نوشته ها : 571
تعداد نظرات : 506
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

سیر تازه منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی و مواد گوگردی است . مهمترین اجسام گوگردی شامل آلیسین ،دی آلیل دی سولفاید، و دی آلیل تری سولفاید هستند.

آلیین ماده ای بدون بو ،بدون رنگ و بدون فعالیت فارماکولوژیک است که توسط آنزیم آلیناز تبدیل به آلیسین میشود. که آلیسین دارای بو و خواص مختلف دارویی است.وقتی که سیر خرد می شود آنزیم آلیناز فعال میشود و آلیین را تبدیل به آلیسین میکند با توجه به اینکه آنزیمها در اثر حرارت زیاد غیر فعال میشوند بنابراین خواص سیر خام بیشتر از سیر پخته شده است.

گفته میشود که خاصیت ضد سرطانی سیر به علت وجود دو عنصر ژرمانیوم و سلنیوم به مقدار کم در آن است.

مصرف منظم سیر می توان باعث کاهش تری گلیسیرید و کلسترول خون از نوع بد یا مضر یعنی LDL در حالیکه میزان کلسترول خون از نوع خوب یا مفید یعنیHDL افزایش می یابد. در چند ماه اول مصرف سیر ممکن است که میزان کلسترول در خون افزایش یابد به این دلیل که سیر باعث می شود کلسترول از داخل نسوج و بافتها به خون منتقل شود اما به مرور زمان کلسترول از خون دفع میشود و به تدریج میزان کلسترول کاهش می یابد.

سیر از جهاتی به آسپرین شباهت دارد چرا که سیر خاصیت ضد انعقادی دارد و مانع از بروز سکته های قلبی می شود اما با این تفاوت که عوارض نا مطلوب ناشی از مصرف سیر بسیار اندک است.

در تحقیقاتی که بر روی اثر سیر بر درمان فشار خون انجام گرفت مشخص شد که سیر می تواند به طور متوسط ۱۱ میلی متر جیوه فشار سیستولی و ۵ میلی متر جیوه فشار دیاستولی را کاهش دهد.بررسی همین نتایج نشان داد که مصرف سیر می تواند ۲۰ تا ۲۵ درصد حملات قلبی را کاهش دهد.

در سرما خوردگی استفاده از سیر باعث نرم شدن سینه ، بهبود التهاب دستگاه تنفس و کاهش احتقان ریه یعنی رفع جمع شدن خون در ریه می گردد. در برونشیت مزمن نیز استفاده از سیر به عنوان خلط آور تجویز می گردد.

اگر به دنبال راه موثری برای رفع بوی بد سیرهستید جویدن مقداری جعفری یا خوردن یک عدد سیب توصیه میشود. برخی نیز معتقدند خوردن یک فنجان قهوه غلیظ بوی بد سیر را به مقدار چشمگیری کاهش میدهد.
گفتنی است مردم بلاروس، مصرف سیر را بهترین راه پیشگیری از آنفلوانزا می‌دانند
در تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده، 26 درصد از مردم بلاروس معتقدند که مصرف سیر تازه می‌تواند ایمنی بدن را در برابر آنفلوانزا تقویت کند.

در نظرسنجی انجام شده توسط موسسه اینترفاکس بلاروس، 25 درصد از پرسش شوندگان اعلام کرده‌اند که ترسی از ابتلا به آنفلوانزای خوکی ندارند، 26 درصد معتقدند که همانند همه‌گیری آنفلوانزا در قرن شانزده میلادی، سیر بهترین دارو برای پیشگیری از این بیماری است و 18 درصد بر این باورند که مصرف داروهایی که این روزها برای افزایش ایمنی بدن تبلیغ می‌شود، راه مناسبی برای مقابله با آنفلوانزای نوع آ است.

همچنین 14 درصد بر این عقیده‌اند که مصرف ویتامین‌ها می‌تواند آنان را در برابر آنفلوانزای نوع آ ایمن کند و 8 درصد ترجیح می‌دهند که در خانه بمانند تا به این بیماری مبتلا نشوند.

در این نظرسنجی 4 درصد هم اعلام کرده‌اند که به این بیماری مبتلا شده‌اند و برایشان دیگر فرقی نمی‌کند که چه کاری برای پیشگیری انجام دهند.

گفتنی است، در این نظرسنجی بیش از 3 هزار نفر از مردم بلاروس شرکت کردند.


دسته ها : پزشکی
X